středa, 08 květen 2019 08:56

Dopravní výchova

Ve čtvrtek 2. května jsme se žáky 4. ročníku poprvé absolvovali výuku dopravní výchovy v Hodoníně v Základní škole Vančurova. Tuto výuku organizují strážníci Městské policie Hodonín, konkrétně pan Urbánek a pan Běloch.

Do Hodonína jsme cestovali autobusem veřejné dopravy a po Hodoníně pak městskou hromadnou dopravou. I to byl pro žáky zážitek.
Výuka začala v budově školy teorií, kdy si děti spolu se strážníky zopakovali dopravní značky, povinnou výbavu jízdního kola a pravidla silničního provozu.
Formou videí se seznámili s nejčastějšími chybami cyklistů a účastníků silničního provozu. Nakonec řešili situace na různých křižovatkách.
Potom následoval test s dvaceti otázkami.
Po vyhodnocení testu a krátké přestávce na svačinu se všichni přesunuli ven na dopravní hřiště.
Všichni si nasadili cyklistickou přilbu. Tu jim strážníci zkontrolovali a pak společně prošli trasu dopravního hřiště s upozorněním na dopravní situace na hřišti.
Žáci poté jezdili na kolech, řídili se dopravními značkami a snažili se správně reagovat na křižovatkách. Policisté je průběžně upozorňovali na chyby a opravovali je.
Na závěr strážníci zhodnotili jízdy všech žáků a rozdali jim průkazy cyklisty.

Naposledy změněno neděle, 19 květen 2019 09:10