středa, 10 květen 2023 13:38

Škola nanečisto

Dnes si předškoláci z naší mateřské vyzkoušeli, jak jim to ve škole půjde. Ráno začali čtením, potom měli matematiku a po svačince si zopakovali hravou formou angličtinu.
pátek, 06 leden 2023 20:33

Tříkrálová tradice

Děti z mateřské školy i letos na „Tři krále“ potěšily zaměstnance OÚ, místní pošty a paní prodavačky v obchodě. Při procházce obcí s královskými korunami K+M+B, poutaly pozornost a dělaly radost svým zpěvem kolemjdoucím a těm, kteří otevřeli okna či dveře domu. Zaslouží velkou pochvalu za pěkné vystoupení a vlastnoručně vyrobené královské koruny.
neděle, 27 listopad 2022 13:42

Hodová zábava v mateřské škole

V krásně vyzdobené školní jídelně v duchu tradic předvedly děti ve čtvrtek 24. listopadu lidové písničky a vrtěnů. Celou akci provázela příjemná atmosféra. Káva pro rodiče, sladký moučník k chuti, povídání a veselení dětí vytvořilo pocit, že jsme všichni „pod doopravdicků májů“.
úterý, 18 říjen 2022 17:31

Plavání v mateřské škole

V mateřské škole je v plném proudu pravidelný předplavecký výcvik v krytém bazénu v Hodoníně.
úterý, 18 říjen 2022 17:29

Drakiáda

Krásné nedělní počasí opět přálo akci pořádané naší mateřskou "Drakiáda".
čtvrtek, 23 červen 2022 13:42

Tajemství zahrady

V úterý se předškolní děti z mateřské školy a žáci 1. - 3. ročníku základní školy zúčastnili ekologického výukového programu Tajemství zahrady. Program byl motivovaný detektivním pátráním, které mělo odhalit tajemství života na zahradě.
Tradiční odpoledne na závěr školního roku tentokrát bylo opravdu netradiční. Po rozloučení s předškoláky přišla velká výzva pro všechny děti ze třídy Žabiček. Rozloučily se s rodiči a přečkaly celou noc z pátku na sobotu v mateřské škole. Společná sobotní snídaně s rodiči už jen dokázala, že to všech dvacet žabiček bez úhony na jedničku zvládlo.
neděle, 14 listopad 2021 17:10

Svatomartinské hody

Bylo vskutku velmi odvážné propůjčit si tradici „Svatomartinské hody“ pro děti. Jenže vždy je něco poprvé. Uspořádat setkání s rodiči v této době, není nic jednoduchého, ale když se chce, tak jde všechno. Nápad „Svatomartinské hody“ byl spontánní a všechny jsme se dohodly „jít do toho“.
čtvrtek, 15 duben 2021 16:57

Zápis do 1. ročníku

Z důvodu mimořádných opatření, dnešní zápis do ZŠ, proběhl v prostorách MŠ. Pani ředitelka Sylvie Foltýnová a pani učitelka Martina Kučerová dětem připravily zápis, jak má být. Děti zápis pojaly opravdu důstojně a s velkou radostí předvedly, že si zaslouží do 1.třídy nastoupit.
úterý, 16 březen 2021 16:01

Nakresli tři krále - výtvarná soutěž

1. místo v kategorii MŠ skupinové práce získal obrázek, na kterém spolupracovaly Adélka Jüstelová a Markétka Doležalová. Gratulujeme!
středa, 24 únor 2021 10:53

Karneval v mateřské škole

Karnevalový týden v mateřské škole provázel pestrý program. Děti si zazpívaly, zasoutěžily a zatancovaly.
čtvrtek, 21 leden 2021 11:09

Zima nás baví

Naše malé berušky v 1. třídě mateřské školy se zimy nebojí, ba naopak. Po tom, co si pověděli, jak se v zimě oblékat, vyráží pravidelně na procházku do okolí. Povídají si o zvířátkách, jak vypadají, jestli jim není zima, čím se živí... Dnes jsme vytvořili krmítka a na zahradě nasypali ptáčkům ptačí krmení.
čtvrtek, 21 leden 2021 10:57

Každá žabka sportuje

Tento týden jsme s dětmi začali ve znamení zimních sportů a radovánek. Nazvali jsme ho "každá žabka sportuje" . Ve třídě jsme vytvořili labutí jezero.
neděle, 22 listopad 2020 11:34

Program „Hygiena, zdravý životní styl“

Naše školka pracuje podle školního vzdělávacího programu „Jaro, léto, podzim, zima“ a na základě tohoto programu připravujeme tzv. „tematické bloky“. Plánujeme vše dopředu tak, abychom propojili tyto bloky i s kulturními akcemi.
neděle, 22 listopad 2020 11:31

Svatý Martin

Na Sv. Martina jsme koníčkům nakreslili hřívu a navštívili místní kostel Sv. Martina ve Starém Poddvorově.
neděle, 22 listopad 2020 11:24

Dušičky aneb strašidel se nebojíme

V rámci tématu "Strašidel se nebojíme" jsme si s dětmi udělali statečné dopoledne, kdy jsme se vydali do sklepa s baterkami, kde nás provázeli duchové se sladkou odměnou za nebojácnost. Také jsme vyrobili věnec, který jsme zanesli na místní hřbitov se zapálenou svíčkou. V rámci procházky jsme obešli pomníky a křížky v okolí, u kterých jsme zapálili také svíčku.