neděle, 05 listopad 2023 17:11

Halloween

Dne 25. října jsme v naší škole pořádali tematický den zaměřený na Halloween. Při této příležitosti k nám zavítal pan Mario Brondani, rodilý mluvčí anglického jazyka, původem z Jihoafrické republiky.

Mario si pro děti připravil prezentaci, díky které se dozvěděly historii a původ tohoto anglosaského svátku a způsoby, jimiž se slaví po celém světě. Děti se podívaly na velké množství fotografií z oslav Halloweenu. Po celou dobu komunikovaly s rodilým mluvčím pouze v anglickém jazyce, čímž si rozvíjely svou slovní zásobu a také s nadšením zjistily, že se dokáží anglicky dorozumět. Za poslechu typických písní pro toto období si děti také vyzkoušely výrobu halloweenského tematického košíčku. A v neposlední řadě se dozvěděly mnoho zajímavostí o Jihoafrické republice, odkud rodilý mluvčí pochází.

Pro tento den jsme se také oblékli do tematických kostýmů, což jen podnítilo „strašidelnou“ halloweenskou atmosféru. Všichni žáci si tento den velmi užili a již se těší na další podobné setkání.