čtvrtek, 23 červen 2022 13:42

Tajemství zahrady

V úterý se předškolní děti z mateřské školy a žáci 1. - 3. ročníku základní školy zúčastnili ekologického výukového programu Tajemství zahrady. Program byl motivovaný detektivním pátráním, které mělo odhalit tajemství života na zahradě.
Tradiční odpoledne na závěr školního roku tentokrát bylo opravdu netradiční. Po rozloučení s předškoláky přišla velká výzva pro všechny děti ze třídy Žabiček. Rozloučily se s rodiči a přečkaly celou noc z pátku na sobotu v mateřské škole. Společná sobotní snídaně s rodiči už jen dokázala, že to všech dvacet žabiček bez úhony na jedničku zvládlo.
Rozhodnutí o přijetí dítěte do mateřské školy pro školní rok 2022/2023 je k vyzvednutí v kanceláři mateřské školy od pondělí 20. 6. do středy 22. 6. v době od 9.00 do 10.00 hodin.
pondělí, 13 červen 2022 20:05

Projektový den VIS Bílé Karpaty

V první části projektového dne žáci pod vedením lektorky zpracovávali téma Les a živočichové lesa se zaměřením na brouky, konkrétně největšího brouka Roháče. Pracovali ve skupinách i samostatně s možností se ve skupině domluvit a poradit. Začali dotazníkem svých znalostí o lese. Dále pracovali ve skupině s myšlenkovou mapou a přemýšleli, co všechno si vybaví na téma les.
pátek, 10 červen 2022 06:05

Praha

Na exkurzi do našeho hlavního města Prahy jsme se s našimi nejstaršími žáky vydali ve středu 8. června. Za jeden den jsme navštívili nově zrekonstruované Národní muzeum na Václavském náměstí, muzeum Lega, Pražský orloj na Staroměstském náměstí, Pražský hrad s katedrálou svatého Víta, Zlatou uličkou a mučírnou. Shlédli jsme střídání stráží, trochu jsme se báli v Muzeu pověstí a strašidel a Národní divadlo jsme obdivovali z Karlova mostu.
pátek, 10 červen 2022 06:01

Pasování prvňáčků na čtenáře

Ještě před koncem školního roku byli žáci prvního ročníku slavnostně pasováni na čtenáře. Každý přečetl kousek ze slabikáře pod dozorem paní ředitelky a třídní učitelky. Po té byl pasován na čtenáře a obdržel Certifikát čtenáře.
pátek, 10 červen 2022 05:57

Kloboukové odpoledne

Ani na Kloboukovém odpoledni, které pořádalo v neděli 5. června Sdružení seniorů ve Starém Poddvorově nemohli naši žáci chybět. Protože děti rády tančí, předvedly již známý tanec lettkiss a country tanec Zuzana.
pátek, 03 červen 2022 14:24

Z vody až ke hvězdám

Z vody až ke hvězdám se dostali žáci naší školy v úterý 31. května. Po dvouhodinové plavbě na lodi Danaj přes plavební komoru absolvovali výukový program na hvězdárně ve Veselí nad Moravou, kde objevovali planety sluneční soustavy.
pondělí, 30 květen 2022 20:35

Preventivní program "Veselé zoubky"

Naši prvňáčci se v měsíci květnu zapojili do preventivního programu "Veselé zoubky", který připravila společnost dm drogerie markt s.r.o. Výuka hravou formou přispěla ke zlepšení povědomí žáků o správné péči o chrup a k prevenci zubního kazu.
Mimořádný zápis do ZŠ pro ukrajinské žáky pro školní rok 2022/2023 se uskuteční  ve čtvrtek 9. června ve 14 hodin. Další informace a formulář k vyplnění níže.
Mimořádný zápis do mateřské školy pro ukrajinské děti pro šk. rok 2022/2023 se uskuteční ve čtvrtek 9. června od 14,00 – 15,00 hod. v hlavní budově mateřské školy.
úterý, 24 květen 2022 08:38

Úplata ve školním roce 2022/2023

K 1.9.2022 je výše úplaty ve školní družině a školného v mateřské škole stanovena takto: