neděle, 22 listopad 2020 11:34

Program „Hygiena, zdravý životní styl“

Naše školka pracuje podle školního vzdělávacího programu „Jaro, léto, podzim, zima“ a na základě tohoto programu připravujeme tzv. „tematické bloky“. Plánujeme vše dopředu tak, abychom propojili tyto bloky i s kulturními akcemi.
neděle, 22 listopad 2020 11:31

Svatý Martin

Na Sv. Martina jsme koníčkům nakreslili hřívu a navštívili místní kostel Sv. Martina ve Starém Poddvorově.
neděle, 22 listopad 2020 11:24

Dušičky aneb strašidel se nebojíme

V rámci tématu "Strašidel se nebojíme" jsme si s dětmi udělali statečné dopoledne, kdy jsme se vydali do sklepa s baterkami, kde nás provázeli duchové se sladkou odměnou za nebojácnost. Také jsme vyrobili věnec, který jsme zanesli na místní hřbitov se zapálenou svíčkou. V rámci procházky jsme obešli pomníky a křížky v okolí, u kterých jsme zapálili také svíčku. 
neděle, 22 listopad 2020 11:22

Kino

Za nepříznivého počasí si někdy ve školce uděláme kino a nesmí chybět ani popcorn, které za odměnu paní učitelky dětem udělají. 
neděle, 22 listopad 2020 11:16

Podzimní tvoření

S podzimem přišla i výzdoba školky, na které se děti podílely svými výrobky. Vytvořily vinohrad na nástěnce v šatně a dveře do třídy jsme si ozdobily podzimními skřítky. 
neděle, 22 listopad 2020 11:10

Piknik

Do batůžků jsme si vzali pití a ovoce a vyrazili jsme na piknik. Zastavili jsme se na hřišti užít si trochu legrace a po cestě zpět jsme narazili na jezírko s lekníny a rybičkami. 
neděle, 22 listopad 2020 11:06

Namaluj si radost

S dětmi jsme si užili teplé dny malováním různých obrázků a panáků křídami. 
neděle, 22 listopad 2020 10:53

Vycházky do přírody

Na vycházkách do přírody s  dětmi sbíráme různé plody, listy a přírodniny, které si dávají do košíčků. Nejvíce děti zaujala kukuřice. Z té si vyrobily pomyslné panáčky. Když nám zaprší a máme mokro, nasadíme gumáčky. Děti rádi pozorují okolí, ptáčky a zvířátka na poli.
neděle, 22 listopad 2020 10:52

První školní den

První školní den si děti moc užily, potkaly se opět s kamarády, vybraly si své místo u stolu, začaly se seznamovat s pravidly ve třídě a den jsme si všichni moc užili. 
pátek, 10 červenec 2020 13:48

Výlet na rozhlednu

V mateřské škole nám začal prázdninový provoz, tak jsme si s dětmi udělali výlet a vydali se pěšky k nedaleké rozhledně na Novém Poddvorově, kde jsme se občerstvili a za odměnu si děti koupily zmrzlinu. Po cestě jsme pozorovali obzor, počasí, ptáčky a rostliny, které rostou na poli. 
pátek, 26 červen 2020 13:06

Rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 25.6.2020 proběhlo na zahradě mateřské školy "Rozloučení s předškoláky". Děti vystoupily se svým programem, následovalo jednotlivé představení každého předškoláčka a poté "pasování". Nechyběl i taneček, dárečky a občerstvení. Do základní školy odchází celkem 10 dětí.
pátek, 15 listopad 2019 13:32

Divadlo Rolničky

Do mateřské školy k nám zavítalo divadlo Rolničky s příběhem "Jak chtěl krteček zachránit les". Na divadélko se také přišly podívat děti z 1. ročníku.
neděle, 03 listopad 2019 15:16

Drakiáda

Jako každý podzim proběhla v naší mateřské škole ve spolupráci s rodiči DRAKIÁDA.
Děti z mateřské školy spolu s žáky 1. a 2. ročníku základní školy navštívili Sonnentor v Čejkovicích, kde pro ně byl přichystaný výukový program s malou exkurzí po firmě.
V měsíci říjnu máme různá témata spojená s barvami a dary podzimu. S dětmi jsme využili slunečného počasí a vydali se na krásnou procházku ke sklepům, kterou jsme spojili se sběrem kaštanů.
Ve dvoře u školy nám přibyla nová trampolína, kterou s dětmi velmi rádi využíváme a děti si vždy na trampolíně rádi zařádí.