čtvrtek, 23 červen 2022 13:42

Tajemství zahrady

V úterý se předškolní děti z mateřské školy a žáci 1. - 3. ročníku základní školy zúčastnili ekologického výukového programu Tajemství zahrady. Program byl motivovaný detektivním pátráním, které mělo odhalit tajemství života na zahradě.
Tradiční odpoledne na závěr školního roku tentokrát bylo opravdu netradiční. Po rozloučení s předškoláky přišla velká výzva pro všechny děti ze třídy Žabiček. Rozloučily se s rodiči a přečkaly celou noc z pátku na sobotu v mateřské škole. Společná sobotní snídaně s rodiči už jen dokázala, že to všech dvacet žabiček bez úhony na jedničku zvládlo.
neděle, 14 listopad 2021 17:10

Svatomartinské hody

Bylo vskutku velmi odvážné propůjčit si tradici „Svatomartinské hody“ pro děti. Jenže vždy je něco poprvé. Uspořádat setkání s rodiči v této době, není nic jednoduchého, ale když se chce, tak jde všechno. Nápad „Svatomartinské hody“ byl spontánní a všechny jsme se dohodly „jít do toho“.
čtvrtek, 15 duben 2021 16:57

Zápis do 1. ročníku

Z důvodu mimořádných opatření, dnešní zápis do ZŠ, proběhl v prostorách MŠ. Pani ředitelka Sylvie Foltýnová a pani učitelka Martina Kučerová dětem připravily zápis, jak má být. Děti zápis pojaly opravdu důstojně a s velkou radostí předvedly, že si zaslouží do 1.třídy nastoupit.
úterý, 16 březen 2021 16:01

Nakresli tři krále - výtvarná soutěž

1. místo v kategorii MŠ skupinové práce získal obrázek, na kterém spolupracovaly Adélka Jüstelová a Markétka Doležalová. Gratulujeme!
středa, 24 únor 2021 10:53

Karneval v mateřské škole

Karnevalový týden v mateřské škole provázel pestrý program. Děti si zazpívaly, zasoutěžily a zatancovaly.
čtvrtek, 21 leden 2021 11:09

Zima nás baví

Naše malé berušky v 1. třídě mateřské školy se zimy nebojí, ba naopak. Po tom, co si pověděli, jak se v zimě oblékat, vyráží pravidelně na procházku do okolí. Povídají si o zvířátkách, jak vypadají, jestli jim není zima, čím se živí... Dnes jsme vytvořili krmítka a na zahradě nasypali ptáčkům ptačí krmení.
čtvrtek, 21 leden 2021 10:57

Každá žabka sportuje

Tento týden jsme s dětmi začali ve znamení zimních sportů a radovánek. Nazvali jsme ho "každá žabka sportuje" . Ve třídě jsme vytvořili labutí jezero.
neděle, 22 listopad 2020 11:34

Program „Hygiena, zdravý životní styl“

Naše školka pracuje podle školního vzdělávacího programu „Jaro, léto, podzim, zima“ a na základě tohoto programu připravujeme tzv. „tematické bloky“. Plánujeme vše dopředu tak, abychom propojili tyto bloky i s kulturními akcemi.
neděle, 22 listopad 2020 11:31

Svatý Martin

Na Sv. Martina jsme koníčkům nakreslili hřívu a navštívili místní kostel Sv. Martina ve Starém Poddvorově.
neděle, 22 listopad 2020 11:24

Dušičky aneb strašidel se nebojíme

V rámci tématu "Strašidel se nebojíme" jsme si s dětmi udělali statečné dopoledne, kdy jsme se vydali do sklepa s baterkami, kde nás provázeli duchové se sladkou odměnou za nebojácnost. Také jsme vyrobili věnec, který jsme zanesli na místní hřbitov se zapálenou svíčkou. V rámci procházky jsme obešli pomníky a křížky v okolí, u kterých jsme zapálili také svíčku. 
neděle, 22 listopad 2020 11:22

Kino

Za nepříznivého počasí si někdy ve školce uděláme kino a nesmí chybět ani popcorn, které za odměnu paní učitelky dětem udělají. 
neděle, 22 listopad 2020 11:16

Podzimní tvoření

S podzimem přišla i výzdoba školky, na které se děti podílely svými výrobky. Vytvořily vinohrad na nástěnce v šatně a dveře do třídy jsme si ozdobily podzimními skřítky. 
neděle, 22 listopad 2020 11:10

Piknik

Do batůžků jsme si vzali pití a ovoce a vyrazili jsme na piknik. Zastavili jsme se na hřišti užít si trochu legrace a po cestě zpět jsme narazili na jezírko s lekníny a rybičkami. 
neděle, 22 listopad 2020 11:06

Namaluj si radost

S dětmi jsme si užili teplé dny malováním různých obrázků a panáků křídami. 
neděle, 22 listopad 2020 10:53

Vycházky do přírody

Na vycházkách do přírody s  dětmi sbíráme různé plody, listy a přírodniny, které si dávají do košíčků. Nejvíce děti zaujala kukuřice. Z té si vyrobily pomyslné panáčky. Když nám zaprší a máme mokro, nasadíme gumáčky. Děti rádi pozorují okolí, ptáčky a zvířátka na poli.
Strana 1 z 2